1. אל תתעוררו יותר מידי מאוחר ביום שבת. נכון שכל מה שבא לכן זה לישון, אבל הטעות הזו יכולה לגרום לזה שבערב שבת אתן לא מצליחות להירדם כי ישנתן יותר מידי באותו יום! בסוף אתן מוצאות את עצמכן במיטה בחושך עם הפלאפון מול הפרצוף שוב מסתכלת באינסטגרם או גולשת לעוד ועוד סרטוני יוטיוב של היוטיבריות האהובות עליכן עד השעות הקטנות של הלילה. ביום ראשון אתן גמורות מעייפות וכבר מתחילות את השבוע הפוכות ומחכות ליום שבת הבא שתוכלו לישון עד מאוחר. זה מעגל שלא נגמר!

 

2. קיבלתן שיעורי בית? יש עבודה להגיש? זה לא הפעם הראשונה ששמעתן את זה אבל סמכו על הניסיון שלי – זה עובד! אל תחכו לרגע האחרון! אני למדתי את זה על בשרי בתיכון ומאז כך אני פועלת. אני זוכרת שהייתי מקבלת עבודה להגיש לעוד שבועיים. הייתי הולכת הביתה באותו יום וכבר מסיימת אותו. יום לפני הגשת העבודה, בזמן שכולם היו מתמרמרים על זה שיש עבודה להגיש מחר אני יכולתי לקבוע לעצמי משהו כייפי לאמצע השבוע כמו ללכת לקניון עם אימא או ללכת למשחק עם אבא. הרי ביום שלפני שצריך להגיש עבודה גדולה לא מקבלים עוד שיעורי בית להגיש… הבילוי הנחמד במהלך השבוע תמיד היה ״מקצר״ לי איכשהו את ההמתנה לסופ״ש!

 

3. תמצאו תחביב או חוג שאתן ממש אוהבת לאחר הצהריים לפחות פעם בשבוע. ולא, לצפות ב  MTVזה לא תחביב. תמצאו משהו חברתי, עדיף עם חברות שלא אתכן בבית הספר. זה ממש לא חייב להיות חוג יקר. זה יכול להיות לפגוש חברות בפארק פעם בשבוע לפיקניק טעים עם מוזיקה, זה יכול להיות משחק כדור- עף בים, זה יכול אפילו להיות פגישת ״בקשיות״ שבועית קבועה (אני יודעת שיש לכן המון קבוצות בקשיות וזה מה זה משמח אותי!) אם תשברו שגרה פעם בשבוע עם משהו שאתן באמת ממש אוהבות זה יגרום לכן לחכות עד יום שני או יום שלישי ולא עד לסופ״ש!

 

4. תבחרו (אם יש לכן בחירה) מקצועות שמעניינים אתכן. ברור לכן למה זה יעביר לכן את שנת הלימודים יותר בכיף אבל האם ידעתן שמחקרים הוכיחו שתלמידים מוציאים ציונים גבוהים יותר במקצועות שהם אוהבים? כשאתן מצליחות בלימודים אתן גם תהיו גאות בעצמכן. זה יעלה לכן את ביטחון העצמי ויגרום לכן אפילו לאהוב ללמוד! מבטיחה

 

5. הטיפ האחרון שלי הוא הכי חשוב! תעטפו את עצמכן בחברות אמיתיות ואוהבות ואל תבזבזו את הזמן שלכן על אנשים שלא גורמים לכן להרגיש טוב. אני יודעת שזה יותר קל להגיד מלעשות כי כולן רוצות להרגיש ״מקובלות״ עם מלא חברות שרודפות אחריה, אבל תאמינו לי, גם הבנות הכי מקובלות היו רוצות חברות יותר אמיתיות שאפשר לסמוך עליהן. בעולם האמיתי – העולם של אנשים מבוגרים – אין מושג כזה ״להיות מקובל״. בגיל 18 זה פשוט נעלם ומה שנשאר יתכן לכל החיים זה החברים וחברות הטובים שבאמת שם בשבילכם באש ובמים. לאנשים בוגרים מאד קשה להכיר חברים חדשים כי אנחנו כבר לא במסגרת כמו בית ספר וכבר לא פנויים להכיר אנשים חדשים (עבודה, ילדים, בני זוג..). אז תנצלו את השנים האלו כדי לצבור לעצמכן מעגל של חברים טובים לחיים. תבחרו בקפידה את החברים שלכן ואל תוותרו בקלות על חברה טובה שאולי רבתן על איזה שטות. אם תייצרו לעצמכן קבוצה (יכולה להיות גם בן אדם אחד) של אנשים באמת טובים תוכלו לבלות בכיף את השנים האלו והם יעברו לכן בסבבה ולא בסבל. באמת מקווה שהטיפים שלי יעזרו לכן! אם אהבתן את הפוסט, אני אשמח שתשתפו אותו עם החברות בפייס וקבוצות Whatsapp

מאת הבלוג של אשלי וקסמן בקשי www.awbmakeup.co.il